Episodes

Definasyon Podcast’in tüm bölümlerini aşağıda sizler için sıraladık.

#1 Rekorlar ve Uç Noktalar

Sporda kırılan rekorları ve sporcuların ulaştığı uç noktaları ele aldığımız ilk bölümümüzde 8 saat 15 dakikalık plank rekorundan, insan tarafından ulaşılmış en düşük yağ oranını değerlendirdik.

#2 Stüdyo Dersleri

Definasyon Podcast’in ikinci bölümünde stüdyo derslerinin ortaya çıkışını, Yoga, Zumba, Pilates gibi sınıf dersi türlerini ve dünyadan örneklerle birlikte personal trainer stüdyolarını konuştuk.

#3 Sporda Teknoloji

Teknolojinin spora dahil oluş biçmini, akıllı saatlerden uyku takip cihazlarına, giyilebilir teknoloji ürünlerinden Nike’ın Breaking 2 projesine kadar birçok kritik konuyu ele aldık. İzlerken hem spor yaparken kullanabileceğiniz cihazları öğrenecek, hem de eğleneceksiniz.

#4 Aksiyon Kahramanları

Geçmişten günümüze hayatımızda iz bırakan aksiyon kahramanlarını ele aldığımız bölümde Rocky ve Terminatör gibi unutulmaz serilerden, vücut geliştirme efsanesi Arnold Schwarzenegger’in sinema kariyeri ve bir jenerasyon üzerinde unutulmaz izler bırakmış JackieChan gibi isimlerin kariyerlerine değindik.

#5 Programlar ve Periyodizasyon

Vücut tipiniz ve form durumunuz ne olursa olsun, hedeflerinize ulaşmak için kendinize uygun antrenman programını uygulamanız gerekir. Definasyon’un bu bölümünde, Atletik Performans Koçu Talha Beşir ile birlikte tüm vücut tipleri için temel bir reçete ortaya koymaya çalıştık. İster kilo almak, ister kilo vermek, isterseniz de dayanıklılığınızı artırmak istiyor olun: Bu bölümde siz de kendi vücut tipinizi duyacak ve kendinize bir yol haritası çizebileceksiniz.

#6 Fitness Rotaları

Yunan Adaları’ndaki yüzme aktivitelerinden Baltık Denizi çevresindeki bisiklet rotalarına, Bali’de sörf deneyiminden Himalayalar’da yoga tecrübesine ve hatta Doğu Karadeniz’deki muazzam trekking turlarına kadar katılabileceğiniz birçok fitness aktivitesini Atletik Performans Koçu Talha Beşir ile birlikte ele aldık. Bu bölümle birlikte daha önce bilmediğiniz birçok fitness tatilinden haberdar olacak ve sevdiğiniz sporu dünyanın birçok farklı yerinde yapabileceğinizi öğreneceksiniz.